Erhan Özçelik

Eğitim Durumu: 1984 İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne başladı. Bir yandan tiyatro eğitimi alırken bir yandan da Halk Müziği icra heyeti ile Şan bölümlerinde eğitim aldı.

1982 Ordu Belediye Karadeniz Tiyatrosu’nda tiyatroya başladı.
1986 İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosuna girdi. Aynı yıl Orhon M. Arıburnu ile birlikte Tiyatro İnsan’ı kurdu.

Kurum İçi Çalışmaları: Taziye, Çulsuzlar, Biz Aşağıda İmzası Olanlar, Balon, Kral Lear, Kuşlar, Evita, Ayrangeven, Sırık Obur Camgöz, Aydınlanma Ateşi, Tensing, 3.Richard, Schveik 2. Dünya Savaşında, Yavru Kimin, Barışa Şans Verin, Barış Kervanı, Sihirli Fülüt, Düş ve Klarnet, Çıkmaz Sokak, Bağdat Hatun, Hürrem Sultan, Deniz Kızı, Ali Baba ve Kırk Haramiler, Kösem Sultan, Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe, Balıkesir Muhasebecisi, Fermanlı Deli Hazretleri oyunlarında oyuncu olarak yer aldı. Kedi ile Palyaço, Küçük Fare Büyük Adam adlı oyunları yazıp yönetti. Sönen Kandiller oyununu Yerebatan Sarnıcında okuma tiyatrosu olarak yönetti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında bir dönem çocuk tiyatrosu birimi başkanlığı yaptı. (TAL) Tiyatro Araştırma Laboratuvarında araştırma, oyuncu ve asistanlık yaptı.

Kurum Dışı Çalışmaları: Hadi Çaman 7 Tepe Oyuncularında Durdurun Dünyayı İnecek Var, Gelin Geldi Hoş Geldi oyunlarında oyuncu ve Kamp 17 oyununda Oben Güney’in asistanlığını yaptı. Hürriyet Çocuk Kulübünde Büyüklere Oyuncaklar oyununda oynadı. 1985 Öge Tiyatrosunda Müdür, oyuncu ve asistanlık yaptı.

1986’da kurucularından biri olduğu Tiyatro İnsan da, okul öncesi çocuklara yönelik, Korkuluğun Türküsü, Ada, Nehir, Ağustos Böceği ile Karınca oyunlarını yazıp yönetti ve oyun yönlendiriciliği yaptı. Tiyatro İnsan’da Kedi ile Palyaço, Çuvalın Hikâyesi, Güvercinler Dosttur adlı okul dönemi çocuklar için olan oyunları yazıp yönetti. Yine Tiyatro İnsan’da, Kaldırımlar Kapılar Pencereler ve Saksılar, Hayatmatik adlı oyunları yazıp yönetti. Yazdığı oyunlardan Sahnede Tek Başına’yı İstanbul Bilgi Üniversitesi tiyatro kulübünde yönetti.

(Oyçed) Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneğinde yöneticilik yaptı çeşitli panel ve atölyelerin düzenlenmesini sağladı. Radyo programları hazırlayıp sundu. Sinema filmleri, belgeseller ve TV dizilerinde oyunculuk ve seslendirme yaptı.
Tiyatro İnsan Kültür Merkezi Yayınları’nı kurdu ve bu yayın evi ile 4 şiir kitabı yayınladı. Tiyatro Gazetesinin sürekli yazarlarındandır.