İlk, orta ve lise tahsilimi Sivas’ta yaptım. Cumhuriyet Üniversitesi Ev Ekonomisini bitirerek mezun oldum.

1992 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ülke genelinde bir defaya mahsus olmak üzere 4 yıllık eğitim olarak açtığı Geleneksel Türk Tiyatrosu uzman eğitmenliği kurs programına katılarak Geleneksel Türk Tiyatrosu alanında usta öğretici oldum.

İstanbul’da Tevfik Gelenbe Tiyatrosu, Müjdat Gezen Tiyatrosu başta olmak üzere birçok özel tiyatroda sahneye çıktım. 2006 yılında başladığım yaratıcı drama eğitimine 6 sene devam ederek yaratıcı drama lideri oldum.

2011 yılında Sivas’ın ilk özel tiyatrosunu olan kurdum. 2015 yılında Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneği’ni kurarak başkanlığına seçildim. Aynı yıl Sivas Sanat Konağı Sanat Evi adıyla kendi sanat merkezimi açtım. Özel tiyatromuzla her sezon en az 2 yetişkin 2 çocuk oyunuyla ülke genelinde sahne alıyoruz.

2017 yılında kırsalda kalmış ve henüz doğru çocuk tiyatrosu izlememiş çocukları doğru çocuk tiyatrosuyla buluşturma projesi olan Gülümse Çocuk Projesini ülke genelinde başlatarak, Turgut Özakman’ın kaleme aldığı “Ben Mimar Sinan” çocuk oyununu ülkedeki birçok il, ilçe ve belde de ekibimle sahneledim. Proje bu güne kadar yaklaşık 160.000 çocuğa ulaştı ve halen ülke genelinde başarılı çalışmasını sürdürmektedir.

 

2018 yılında oyuncu kadrosunun tamamı engelli bireylerden kurulu ve ülkemizde kadrosunun tamamını engelli bireylerin oluşturduğu ilk tiyatro topluluğunu kurarak Sanat Engel Tanımaz Projesini hayata geçirdim. Proje birçok şehirde “Gizli Özne” oyunuyla sahne alarak dezavantajlı birçok bireyi sanata teşvik etti.

2019 yılında hayata geçirdiğim Sen Varsan Şiddete Geçit Yok Projesiyle ülke genelinde şiddet mağduru binlerce kadınımızla sempozyumlarda buluştum, hukuksal destek sağladım. 2019 yılında uluslararası sosyal sorumluluk projelerinde görev almaya başladık ve Hollanda Başkonsolosluğu ile ortak yürüttüğümüz Bir Oyun Bin Sevinç adlı projemizi hayata geçirdik. 2020, 2021 ve 2022 yılında Hollanda Başkonsolosluğu ile ortak yürüttüğümüz farklı çocuk projelerimizle üç yıl üst üste yılın en iyi çocuk projesi ödülünü aldık.

Evli ve iki çocuk annesiyim. Kendi sanat merkezimde sanat eğitimleri vererek konservatuarlara öğrenci yetiştirmeye ve drama eğitimleri vermeye devam ediyorum.